100 balonów na 100–lecie Niepodległej

Uczniowie krakowskich szkół podstawowych Dzielnicy Zwierzyniec uczczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wypuszczając jednocześnie 100 biało – czerwonych balonów na Krakowskich Błoniach. Nasze wydarzenie plenerowe „100 balonów na 100 – lecie Niepodległej” służyło nie tylko upamiętnieniu rocznicy odzyskania niepodległości ale było również okazją do spotkania integracyjnego społeczności szkolnej całej krakowskiej Dzielnicy Zwierzyniec. Miejsce wypuszczenia balonów, czyli Krakowskie Błonia to miejsce związane z wieloma pamiętnymi wydarzeniami w historii Polski. Mamy nadzieję, że również to nasze wydarzenie pozostanie na długo w pamięci uczniów. Biało – czerwone balony na krakowskim niebie w przededniu 11 listopada to znak dla wszystkich mieszkańców miasta, że uroczyste świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości czas zacząć. Uczniowie zaś po wypuszczeniu balonów udali się do szkół gdzie o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

Jako organizator jesteśmy dumni z faktu, że „100 balonów na 100 – lecie Niepodległej” to projekt który zamieszczony został na oficjalnej stronie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości niepodlegla.gov.pl

Post Author: