100 lat Niepodległej – z Krakowa do Warszawy

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie naszej szkoły w dniach 3-5 października 2018 roku odwiedzili Warszawę.

Klasy Vc, VIa, VIb i VII pod hasłem „100 lat Niepodległej – z Krakowa do Warszawy” wybrali się w tą trzydniową wyprawę pociągiem Pendolino. Na miejscu czekały na nich niezwykłe atrakcje. Najpierw Centrum Nauki Kopernik i stadion PGE Narodowy, następnie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Zamku Królewskiego. Wisienką na torcie była wizyta w Pałacu Prezydenckim ze specjalnie dla naszych uczniów przygotowaną trasą zwiedzania. Nie zabrakło też czasu na zakupy, lody, pizzę i inne atrakcje, jak np. przejazdy warszawskim Metrem czy uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

 

 

Post Author: