Dzień Dziecka piątoklasiści spędzili w muzeum. Ekspozycja kamienicy Szołayskich zainteresowała wszystkich. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy przedmiot sztuki użytkowej jest zaprojektowany przez profesjonalistę. Warsztaty były niezwykle ciekawe. Piątoklasiści poznali przedstawicieli sztuki polskiej na przestrzeni wieków oraz artystów z Polskiej Szkoły Plakatu. Kto wie, może ktoś z nich zostanie projektantem?
Lekcja muzealna była wspaniała. Po niej wszyscy udali się na zasłużone lody.

