Dzień św. Patryka

17 marca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św. Patryka, patrona Irlandii.

W ramach świętowania odbył się Szkolny Konkurs na Eko-Kapelusz w klasach 1-3 oraz lekcja poświęcona nauce kroków tańca irlandzkiego dla najmłodszych uczniów.

Uczniowie klasy 5a, uczestnicy projektu Future 4me przygotowali prezentacje  oraz postery dotyczące tradycji związanych z obchodami tego święta w Irlandii i USA. Na korytarzu szkolnym odbył się również mini koncert na żywo (Irlandzkie motywy muzyczne) w wykonaniu uczniów klasy 5a:
Ola Chyba keyboard “River flows in you” oraz własna interpretacja przyśpiewki irlandzkiej,
Ola Kordecka skrzypce “Foggy Dew”,
Kacper Stokłosa keyboard  “You’ll tell me ma”,
Jakub Augustyn keyboard “Foggy Dew”.

W ramówce znalazły się też lekcje dotyczące patrona Irlandii, zielonej wyspy z wykorzystaniem okularów VR, przeprowadzone przez p. Ewelinę Dulowską-Kucharczyk.

Na podsumowanie naszych działań odbył się konkurs szkolny z wiedzy o Irlandii i jej patronie dla klas 4-8. Zwyciężyła Julia Dul, uczennica klasy 6b.