Klasy 3a i 3b na „zielonej szkole” w Zawoi

W dniach od 16-18.09.2024 r. klasy trzecie przebywały na „zielonej szkole” w Zawoi. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji m.in.: wizyta i warsztaty w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej, malowanie na szkle, „sianko” czyli tworzenie własnych zabawek z siana, „góralska wiata” – tradycyjne góralskie ognisko z pieczeniem kiełbasek, wizyta w Skansenie Budownictwa Babiogórskiego, warsztaty kulinarne – przygotowanie podpłomyków czyli góralskich moskoli, mini survival, babiogórski wieczór legend – występ górali, wizyta w Marcówce – gdzie uczniowie zobaczyli jak wyrabia się oscypki …

Post Author: