Klub Szkół UNICEF

W ramach Klubu Szkół UNICEF, w roku szkolnym 2019 / 2020 włączyliśmy się w akcję „Ratujemy życie dzieci w Nigrze” której celem jest zebranie funduszy na rzecz niedożywionych dzieci w Nigrze.

Niger to jedno z najbiedniejszych państw na świecie gdzie setki tysięcy dzieci cierpi z powodu niedożywienia. Tam właśnie pomoc niesie UNICEF, pomaga dzieciom na miejscu, dostarczając specjalną żywność terapeutyczną i mleko, dzięki którym mogą wyzdrowieć.

Uczniowie naszej szkoły w ramach tej akcji, na lekcjach etyki uszyły kolorowe laleczki, które następnie w okresie przedświątecznym posłużyły do zbiórki dobrowolnych datków na pomoc dla dzieci z Nigru.  Cały dochód z aukcji laleczek został przekazany do UNICEF.


Za udział w IV edycji projektu edukacyjnego UNICEF “Szkoła z prawami dziecka” w roku szkolnym 2018/2019 otrzymaliśmy wyróżnienie w postaci pięknego dyplomu.

Ten zaszczytny tytuł Szkoły z Prawami Dziecka jest dla nas nie tylko wielkim wyróżnieniem, ale również potwierdzeniem respektowania w naszej szkole praw uczniów i dzieci.


 

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF. Braliśmy udział w dwóch projektach edukacyjnych UNICEF. W ramach akcji “Wszystkie Kolory Świata” uczniowie szyli laleczki. Dochód z ich sprzedaży został przekazany na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki. Za udział w tym projekcie nasza szkoła otrzymała zaszczytny tytuł Szkoły Społecznie Zaangażowanej.

Drugi projekt “Po Pierwsze Dziecko” poświęcony był sytuacji dzieci uchodźców.

W roku szkolnym 2017/2018 braliśmy udział w akcji “Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” w ramach której zbieraliśmy pieniądze na pomoc dzieciom z ogarniętej wojną Syrii.  Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji podczas kiermaszu bożonarodzeniowego w dniu 9 grudnia 2017. Przede wszystkim dziękujemy dzieciom z klas IVa i IVb za uszycie pięknych pluszowych misów. Dzięki ich zaangażowaniu w ramach projektu edukacyjnego UNICEF “Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” udało się przeprowadzić zbiórkę środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii. Po zrealizowaniu projektu zebrane fundusze zostały w całości wpłacone na konto UNICEF.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

W roku szkolnym 2017/2018 braliśmy także udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „zaWODY dla AFRYKI”. Otrzymane materiały edukacyjne posłużyły do przeprowadzenia ciekawych lekcji w klasach 4-7 dotyczących problemu dostępu do wody pitnej na świecie i znaczenia wody dla organizmu człowieka, w tym znaczenia oszczędzania wody w codziennym życiu.

 

Za zaangażowanie naszych uczniów i Państwa hojność nasza szkoła została również w roku szkolnym 2017/2018

wyróżniona przez Dyrektora Generalnego Stowarzyszenia UNICEF Polska.

 

Wzorem lat ubiegłych również  roku szkolnym 2018 / 2019 nasza szkoła w ramach Klubu Szkół UNICEF wzięła udział w akcji „Wszystkie Kolory Świata”.

W ramach akcji uczniowie uszyli laleczki. Dochód z ich sprzedaży podczas Pikniku Szkolnego organizowanego w dniu  8 grudnia 2018 r. został przekazany na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki.

O projekcie można przeczytać na stronie UNICEF.

Serdecznie dziękujemy za Państwa hojność.

 

 

 

Post Author: