Program Erasmus+

Nasza szkoła przystąpiła do programu Erasmus+ ( Mobilność edukacyjna KA101-Mobilność kadry edukacji szkolnej). Program trwa od 1 lipca 2020r. do 31czerwca 2022r. Szkoła postawiła sobie siedem celów do zrealizowania w ramach tego projektu:

  1. Podniesienie biegłości językowej z języka angielskiego nauczycieli biorących udział w szkoleniach językowych o minimum 1 poziom ESOKJ i tym samym osiągnięcie poziomu umożliwiającego swobodną komunikację z uczniami anglojęzycznymi i ich rodzicami.
    Usprawnienie komunikacji z uczniami obcojęzycznymi oraz ich rodzicami jest jednym z naszych kluczowych celów, który zamierzamy zrealizować poprzez podnoszenie poziomu biegłości językowej naszych nauczycieli.
  2. Wdrożenie 5 nowych metod nauczania aktywizujących uczniów do programów nauczania języka angielskiego.
    Zmiana metod nauczania na takie, które w centrum zainteresowania stawiają ucznia, pozwolą podnieść efektywność nauczania języków obcych.
  3. Zwiększenie zakresu stosowania i odsetka nauczycieli wykorzystujących na co dzień nowe technologie podczas zajęć lekcyjnych do 50% (obecnie 25%).
    Narzędzia TIK są wykorzystywane przez naszych uczniów każdego dnia, dlatego są też dla nich naturalnymi narzędziami nauki. Podniesienie skuteczność procesu nauczania wymaga również od nauczycieli wykorzystania narzędzi TIK.
  4. Nawiązanie 15 wartościowych kontaktów z europejskimi szkołami, z którymi szkoła mogłaby realizować międzynarodowe projekty.
    Możliwość realizacji międzynarodowych przedsięwzięć wymaga nawiązania kontaktów. Są one cenne również z punktu widzenia wymiany doświadczeń w pracy nauczyciela.
  5. Realizacja minimum dwóch projektów międzynarodowych rocznie, w tym minimum jednego z wykorzystaniem platformy eTwinning począwszy od roku szkolnego 2021/2022.
    Doceniając korzyści, jakie uczniom przynosi realizacja międzynarodowych projektów, chcemy rozpocząć ich realizację w naszej szkole. W pierwszej kolejności wykorzystamy do tego platformę eTwinning.
  6. Zapoznanie grona pedagogicznego z narzędziami dostępnymi na platformie eTwinning i zwiększenie odsetka nauczycieli regularnie korzystających z platformy do 25% (obecnie 0%).
    Przeszkolenie nauczycieli w tej kwestii dostarczy im prostych w obsłudze narzędzi, dzięki którym będą oni w stanie realizować projekty międzynarodowe, podejmować działania na rzecz doskonalenia swoich umiejętności oraz wymieniać doświadczenia na poziomie międzynarodowym.
  7. Wdrożenie do planu pracy szkoły inicjatyw promujących wiedzę o krajach Unii Europejskiej – minimum 3 w ciągu roku.
    Realizacja wydarzeń promujących wiedzę o krajach UE pomoże nam w kształtowaniu u naszych uczniów postaw otwartości i tolerancji wobec różnorodności, co z kolei przyczyni się do polepszenia sytuacji uczniów o zagranicznym pochodzeniu i lepszego przygotowania naszych uczniów do dalszej nauki, a następnie pracy i dorosłego życia w realiach UE.

Koordynator projektu
Iwona Szczerba

Post Author: