Projekty informatyczne w naszej szkole

W tym roku szkolnym uczniowie klas 6-8 oraz z klasy 4a brali udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI). Przez rok  uczniowie na zajęciach zdalnych doskonalili umiejętność programowania w języku Scratch, klasy starsze w języku Python,  oraz posługiwali się wirtualnym robotem. Klasa 4a dodatkowo brała udział w projekcie SuperKoderzy. Dzięki udziałowi w tych dwóch projektach szkoła otrzymała  roboty mBot. Niestety przy pracy zdalnej nie można było z nich korzystać. Dopiero po powrocie uczniów do szkoły pojawiła się szansa na zapoznanie się z nimi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będą wykorzystywane o wiele intensywniej.

Na zakończenie zajęć w projekcie CMI wszyscy uczniowie otrzymali symboliczne upominki, a najbardziej zaangażowani dodatkowe nagrody.