Rekrutacja do projektu “Inżynierki pilnie poszukiwane”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie oraz firma ABB ogłaszają nabór do projektu Inżynierki pilnie poszukiwane.

Dla kogo?

Jesteś uczennicą klasy VIII szkoły podstawowej. Matematyka to twój ulubiony przedmiot. Jesteś gotowa na nowe wyzwania. Masz głowę pełną pomysłów, fantazję i poczucie humoru. Jesteś zainteresowana rozwojem zainteresowań w dziedzinach ścisłych. To właśnie Ciebie zapraszamy do udziału w projekcie.

Co oferuje projekt Inżynierki pilnie poszukiwane ?

Weźmiesz udział w rozwiązaniu problemu inżynierskiego i wykorzystasz swoją wiedzę matematyczną. Będziesz miała okazję pracować z naukowcami i inżynierami  Korporacyjnego Centrum  Technologicznego ABB przy ul. Starowiślnej 13A w Krakowie. ABB jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Wzbogacając produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych o rozwiązania cyfrowe, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach, którzy kontynuują ponad 130‑letnią historię ABB.

Zaplanowano trzy dwugodzinne spotkania jeden raz w tygodniu. Poszczególne etapy projektu będą filmowane i w efekcie końcowym powstanie dwuminutowy film o wynikach pracy uczestników projektu. Film będzie upubliczniony na stronie internetowej PPP2, a link do filmu zostanie przesłany do wszystkich szkół podstawowych wraz z informacją o efektach projektu.

Terminarz

1. Rekrutacja do projektu odbywa się we wrześniu 2022r. wyłącznie przez Internet. Żeby zgłosić się do projektu należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny tutaj: www.inzynierki.poradnia2krakow.pl.lub  https://hy3tnc.webwave.dev/ Zwróć uwagę, że to szkoła, której jesteś uczennicą zgłasza Cię do projektu.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2022 roku.

2. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 6 października 2022 roku na stronach: www.inzynierki.poradnia2krakow.pl, www.portaledukacyjny.krakow.pl oraz www.poradnia2krakow.pl

Pierwsze zajęcia odbędą się już październiku.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: www.inzynierki.poradnia2krakow.pl

lub https://hy3tnc.webwave.dev/