Uroczyste obchody 120-lecia

Zaczęło się 120 lat temu. 21 listopada 1899 roku został uroczyście poświęcony budynek szkoły, który po dziś dzień służy uczniom, jako miejsce nauki, zabawy i koleżeńskich spotkań.
Po 120 latach od tamtego wydarzenia w dniach 14 – 15 listopada w naszej szkole obchodziliśmy jubileusz tego wydarzenia.
Rozpoczął się w czwartek uroczystym przemarszem całej społeczności szkolnej do kościoła. Pochód radosnych, odświętnie ubranych uczniów otwierał pan Włodzimierz Wowa-Brodecki, który na pięknym koniu prowadził całą kolumnę. Za nim dumnie podążał poczet sztandarowy szkoły i uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami.
Msza Święta miała niezwykle uroczysty charakter. Koncelebrowali ją ks. Proboszcz Stanisław Sudoł, nasz ks. Katecheta Marcin Rozmus i zaproszeni księża.
Po powrocie do szkoły uczniowie obejrzeli jubileuszowy program artystyczny przygotowany przez uczniów klas III b i VIII oraz chór szkolny.
W tym też dniu we wszystkich klasach odbyły się lekcje związane z historią i tradycjami naszej szkoły.
Kulminacyjnym dniem naszych obchodów był piątek 15 listopada.
Uroczystości z udziałem licznie zaproszonych gości rozpoczęły się o godz. 10.00.
Pani Dyrektor powitała wszystkich gości. W swoim przemówieniu podkreśliła, że na przestrzeni 120 lat w szkole zmieniło się bardzo wiele, pozostał jednak niezmiennie dobry duch tego miejsca, który towarzyszy uczniom po dziś dzień. Następnie głos zabrali przedstawiciele zaproszonych gości.
Po części oficjalnej klasa VIII wraz z chórem szkolnym w montażu słowno – muzycznym ukazała historię szkoły odtworzoną na podstawie zapisów kronik szkolnych. Z kolei przyszedł czas na część rozrywkową. Z tym zadaniem wyśmienicie poradzili sobie uczniowie klas III b i VI b, którzy piosenką i tańcem ukazali zwierzynieckie tradycje. Wszyscy goście byli zachwyceni. Oklaskom nie było końca.
Po zakończeniu części artystycznej wszyscy obecni udali się na zwiedzanie szkoły. Największą popularnością cieszyła się odtworzona sala szkolna z początków XX wieku. Goście mogli również zobaczyć stare dokumenty, zdjęcia i kroniki szkolne. Był to również doskonały czas, aby przy kawie i ciasteczku odnowić stare znajomości, spotkać się z koleżankami i kolegami z dawnych lat i powspominać jak to w szkole było…
Był to piękny dzień pełen wspomnień, wzruszeń, a nawet łez. Mamy nadzieję, że na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.

Post Author: