Klasy drugie na wycieczce w Wygiełzowie

25 kwietnia klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Wygiełzowa.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „Nie święci garnki lepią”, podczas których  poznali techniki obróbki gliny, próbowali swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim, zapoznali się z historią garncarstwa w regionie i tradycyjnymi wyrobami garncarskimi.
Drugoklasiści wraz z przewodnikiem zwiedzili Skansen oraz Zamek Lipowiec.

Post Author: