Świetlica

Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00.

Zapisy uczniów do świetlicy szkolnej są prowadzone do 30 września 2021r.

Regulamin i Karta Zapisu dziecka do świetlicy są dostępne poniżej.

Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej

Regulamin świetlicy

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas po zakończeniu zajęć lekcyjnych, oczekując na rodziców – opiekunów.
Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dzieci przebywającym w świetlicy oferuje się uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć świetlicowych.

Organizowane są między innymi zajęcia:

 • rozwijające umiejętności manualne (zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, sklejanie)
 • ćwiczące umiejętności samodzielnego czytania i słuchania tekstu czytanego przez nauczyciela i dzieci oraz rozbudzające zainteresowania czytelnicze (prasa, bajki, baśnie, opowiadania, wiersze)
 • wzbogacające posiadanie wiadomości, zaspokajające ciekawość świata (czytanie książek, encyklopedii, oglądanie filmów edukacyjnych, rozmowy z dziećmi, zabawy tematyczne, odrabianie prac domowych)
 • ćwiczące umiejętności zapamiętywania fragmentów tekstu wiersza, piosenki (inscenizacje, zajęcia muzyczne)
 • kształtujące umiejętności: wypowiadania się na zadany i dowolny temat, formułowanie pytań i odpowiedzi na pytania (rozmowy i pogadanki, zabawy typu ,,dokończ zdanie’’, ,,opowiedz co było dalej’’ itp.)
 • kształtujące umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy (konkursy, quizy, rozwiązywanie zagadek, gry dydaktyczne, układanki, zabawy tematyczne)
 • wyzwalające ekspresję twórczą (prace plastyczne, inscenizacje)
 • relaksujące, wyciszające (relaks przy muzyce, zabawy terapeutyczne, wypoczynek na dywanie, oglądanie bajek, spotkania – ,,we wspólnym kręgu’’)
 • kształtujące ekspresję ruchowa (zabawy ruchowe przy muzyce)

Nasi uczniowie maja również czas na swobodne zabawy, zgodne z ich zainteresowaniami, korzystają z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Organizowane są także zabawy, konkursy. W ramach zajęć świetlicowych nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą zajęcia sportowe z uczniami.
Wśród wielu różnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno – technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego poświęca się im w świetlicy dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych, dekorujących świetlicę, pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych. W ramach działalności dydaktycznej świetlica umożliwia uczniom odrabianie lekcji oraz pomoc uczniom słabszym.

W świetlicy panuje miła i wesoła atmosfera, dzieci bardzo chętnie tu przebywają.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

W świetlicy w roku szkolnym 2020/2021:

Przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, Świetlica szkolna zapełniła się kolorowymi dekoracjami, które uczniowie z klas młodszych naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli wykonywali różnorodnymi  technikami.
W ostatni dzień tygodnia prace plastyczne do konkursu “Wielkanocna pisanka” przygotowywali uczniowie klas 1-3.
W świetlicy szkolnej trwają przygotowania do Wielkanocy. Uczniowie klas 1-3 biorą udział w konkursie plastycznym związanym z tradycją dekorowania pisanek różnorodnymi technikami.
Zajęcia ruchowe
Szkolny Konkurs Plastyczny “Najpiękniejsza Kartka Świąteczna”

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
z przyjemnością ogłaszamy wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego “Najpiękniejsza Kartka Świąteczna”.
Miejsce I – uczennica klasy I Hanna Wasilewska (za samodzielnie wykonaną pracę)
Miejsce II ex-aequo-uczennica klasy I Emilia Seroka oraz uczeń klasy IIIb Jerzy Sienniak
Gratulujemy serdecznie!
Zespół Nauczycieli Świetlicy

Działalność świetlicy w roku szkolnym 2019/2020

Wrzesień – październik

Z dniem 3.09.2019 roku zaczęła prowadzić swoje zajęcia świetlica szkolna, która jak w każdym roku szkolnym otwarta jest dla uczniów w godzinach: 7.00. do 17.00

 1. Na “dzień dobry” trochę letnich wspomnień w nadmorskim krajobrazie.
 2. Popołudniowe zajęcia w świetlicy – zakładamy jesienne wrzosowisko.
 3. Nasze zabawy po lekcjach wciągają również “starszaków”.
 4. Prace dzieci ze świetlicy odnośnie projektów do budżetu obywatelskiego.
 5. Przed zbliżającym się Dniem Nauczyciela, uczniowie przygotowują mini-upominki dla pracowników naszej szkoły.
 6. Podczas dopołudniowych zajęć poprzedzających lekcje, uczniowie klas pierwszych wzbogacają swoje słownictwo o nowe wyrazy w grze “Słowotwory”.
 7. Ci, dla których jesień jest porą niepowtarzalnych kolorów, tworzą pod kierunkiem nauczycieli świetlicy barwne dekoracje.
 8. Podczas zajęć popołudniowych w świetlicy szkolnej, dzieci ćwiczą sprawność manualna poprzez wykonywanie różnego rodzaju prac plastyczno-technicznych (wyplatanie, lepienie i modelowanie, malowanie, kreowanie wyobraźni przestrzennej).

Listopad – grudzień

 1. W związku ze Świętem Niepodległości, uczniowie świetlicy szkolnej wykonali okolicznościowe dekoracje.
 2. W listopadzie niektórzy marzą już o świętach. Stąd plastelinowe fantazje na temat…
 3. W świetlicy wszyscy oczekują na Świętego Mikołaja. Stąd zmiana dekoracji i prace plastyczne “nad Świętym”.
 4. W świetlicy trwają prace nad dekorowanie poszczególnych sal świątecznym akcentami.

Styczeń – luty

 1. W świetlicy uczniowie klas młodszych wykonali zimowe pocztówki. Trwają też pracę nad kolorowymi flakonami metoda decoupage z okazji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka.
 2. W świetlicy świętowaliśmy Walentynki, przygotowując barwne serca dla “Najukochańszych”.
 3. W “Tłusty Czwartek” odbył się Bal Karnawałowy dla klas młodszych i starszych, którego scenografię pod kierunkiem nauczycieli przygotowały dzieci z różnych klas podczas zajęć w świetlicy.
 4. W oczekiwaniu na lekcje, uczniowie układają kontynentalne puzzle zaznajamiając się z kolorystyką i legendą poszczególnych państw.
 5. W świetlicy na popołudniowych zajęciach, dzieci chętnie wykorzystują elementy garncarstwa do tworzenia glinianych flakonów.

Działalność świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Wrzesień – październik

 1. Wraz ze sprzyjającą nam piękną pogodą dzieci ze świetlicy z nauczycielami i zaprzyjaźnionym szczepem harcerzy rozpoczęły nowy rok szkolny 2018/2019 przez śpiew i zabawę.

 2. Podczas popołudniowych zajęć w świetlicy nie tylko chłopcy stoją na bramce. Swoich sił próbują dziewczęta z klasy 4c.

Listopad – grudzień

 1. Przed Świętem Niepodległości uczniowie przebywający w świetlicy tworzyli patriotyczna dekoracje. Odbył się również konkurs niepodległościowy z zakresu: wiedzy historycznej na powyższy temat, muzycznej (pieśni patriotyczne, legionowe), część plastyczna dotycząca ważnych i sławnych postaci oraz ubiorów walczących.
 2. W świetlicy uczniowie z klas młodszych i starszych przygotowują już świąteczne dekoracje.
 3. Konkurs Piosenki Patriotycznej w świetlicy.
 4. Zbliżał się Kiermasz Świąteczny. W świetlicy uczniowie klas 1-4 przygotowali prace plastyczne posługując się zróżnicowanymi technikami.

Styczeń – luty

 1. Popołudniowe budowle z klocków.
 2. Prezentacja napisów karnawałowych.
 3. Dekorowanie sali gimnastycznej balonami, serpentynami i gwiazdkami.
 4. Przygotowanie makijażu przed balem- klasy czwarte.

Marzec – kwiecień

 1. Przedlekcyjne i popołudniowe zajęcia w świetlicy obfitują w zabawy konstrukcyjne, manualne i plastyczne nawiązujące tez do kalendarzowych świąt takich jak np. Święto Kobiet.
 2. W marcu w świetlicy szkolnej trwały prace plastyczne dekorujące pomieszczenie. Pomału, ale jednak zbliża się wiosna.
 3. Przedświąteczne przygotowania świetlicy w postaci wielkanocnych jaj. Dzieci wykorzystały technikę barwnych plam farbą plakatową.

Maj – czerwiec

 1. “Wariacje” pastelami na temat: “Moje miasto nocą”.

Działalność świetlicy w roku szkolnym 2017/2018

Wrzesień

 1. Podczas jesiennych gier i zabaw na świeżym powietrzu – w ramach świetlicy – uczniowie klas 1-5 aktywnie spędzali czas wolny po lekcjach. Chłopcy grali „w nogę” i „w kosza”, a dziewczynki tworzyły jesienne bukiety z liści oraz pracowały nad własnym „logo” szkoły odnosząc się do bajkowych postaci tylko w nieco większych rozmiarach…
 2. Zaraz po powrocie do szkoły, dzieci mogły wziąć udział w konkursie świetlicowym wydawnictwa Greg. Należało na widokówce w kilku zdaniach opisać swoją wakacyjną przygodę lub poznaną osobę. Konkurs został rozstrzygnięty w październiku, a trzy wyróżnienia powędrowały do uczennic klasy 3b: Mileny Wierzchuckiej, Mileny Misiorek i Martyny Oziębło.
 3. W międzyszkolnym konkursie Domestosa na „Najładniejszą łazienkę” uczniowie klas 4-tych wykonywali w świetlicy szkice swoich projektów.
 4. Miesiąc wrzesień obfitował też w różne akcje. Jedną z nich było coroczne „Sprzątanie Świata”, które wzorem lat poprzednich świetlica wzbogaciła o tzw. „Upiększanie terenu wokół szkoły”. Akcja polegała na sadzeniu kolorowych wrzosów w skrzyniach, które długo jeszcze będą cieszyły nasze oczy.

Październik

 1. Cały miesiąc dzieci w świetlicy tworzyły ciekawe, jesienne dekoracje (witraże, plastelinowe ludziki i owoce, pełzające jeże).
 2. Zapoczątkowaliśmy też cykl czytania na głos – wybranych przez dzieci – pozycji książkowych oraz lektur klasowych.
 3. Na tablicach – wystawkach pojawiły się prace dzieci biorących udział w wewnętrznym konkursie świetlicowym pt.”Moje miasto jesienią”.
 4. Zaproszenie do biblioteki szkolnej wraz z godzinami jej działania (w formie plastycznej) przygotowały zagorzałe czytelniczki z klasy 3c: Łucja Skrabalak, Karolina Tylko i Ania Mróz.

Listopad

 1. W ramach obchodów Święta Niepodległości, dzieci z klas młodszych wykonały okolicznościowy plakat wykorzystując różne materiały plastyczne i spożywcze. Dzieło przyciągało wzrok już na wejściu.
 2. Podczas jesiennej szarugi, gdy nie można wyjść na zewnątrz, w świetlicy odbywają się prawie codziennie zajęcia z tworzenia dziecięcej biżuterii. Chętnych nie brakuje.
 3. Obecnie – choć mamy dopiero listopad – trwają prace nad przygotowaniem ozdób na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole 9.12.2017r.

Grudzień

 1. W tym miesiącu pracowaliśmy głównie nad ozdobami świątecznymi w postaci:
  – lampionów i flakonów na stół bożonarodzeniowy,
  – kartek okolicznościowych,
  – ozdób stanowiących dekorację sali świetlicy.
 2. W przerwach pomiędzy zajęciami plastycznymi, dzieci uczestniczyły w czytaniu baśni H.Ch. Andersena i Ch. Perraulta.

Mikołajowe prezenty w świetlicy.

Styczeń

 1. W styczniu ogłoszony został konkurs na Mistrza Precyzji w wykonaniu śnieżynek ukrytych w mandalach. Część prac już dotarła i została umieszczona na tablicy dekoracyjnej w świetlicy, a na pozostałe nadal czekamy do 31.01.2018r.
 2. 21 i 22.01 obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci pracowały nad prezentami w postaci ozdobnych flakonów oraz papierowych kwiatów metodą orgiami. Wykonały też przepiękne laurki z życzeniami.
 3. KORONA DLA TRZECH KRÓLI – pod takim hasłem odbyły się na świetlicy warsztaty plastyczne podczas, których dzieci wykonały piękne korony z okazji święta Trzech Króli.
 4. W ramach warsztatów poświęconych historii starożytnego Egiptu dzieci wybudowały z klocków egipską piramidę schodkową.
 5. W styczniu został zorganizowany świetlicowy konkurs historyczno-plastyczny “Egipski design”. Dzieci miały za zadanie wykonać egipski naszyjnik. Spośród wielu pięknych prac wybrano cztery naszyjniki. I miejsce – Bartek Burzak IVa, II miejsce – Łukasz Stankiewicz Ib, III miejsce – Julia Dul Ib, IV miejsce – Agnieszka Kołek Ia. Wszystkim którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje.
 6. Uczniowie świetlicy udekorowali salę gimnastyczną na bal karnawałowy.

Luty:

 1. W tym miesiącu powstawały plastelinowe cuda.
 2. Po zakończonych zajęciach uczniowie odpoczywają “brzuchem do góry”.

Marzec:

 1. Wielkanoc w świetlicy: Przedświąteczny czas w świetlicy został wypełniony po brzegi. W związku z nadchodzącymi świętami dzieci ozdobiły jajeczka styropianowe farbami, wstążeczkami i cekinami.
 2. Sakwy i sakiewki w średniowieczu: Na zajęciach dzieci wykonały jeden z elementów stroju średniowiecznego – sakiewkę, którą ozdobiły cekinami, koralikami i wstążeczkami.
 3. Uczniowie klas pierwszej 1a, 2, 3c oraz 4a i 4b przygotowywali słowno – muzyczny występ na Apel Wielkanocny.

Kwiecień:

 1. Gdy tylko temperatura wzrosła świetlica szkolna zapoczątkowała cykl zajęć plastycznych pt. “Kolorowe miniatury”.

 2. W kwietniu nagle zrobiło się lato więc dzieci poczuły się jak na wakacjach i wskoczyły do piaskownicy.

 3. W związku ze zbliżającym się 22.04. Dniem Ziemi uczniowie świetlicy wykonywali dekoracje kwiatowe techniką origami oraz sadzili bratki w skrzyniach upiększających otoczenie szkoły.

 4. W kwietniu został zorganizowany świetlicowy konkurs historyczno-plastyczny “Mój pomysł na najpiękniejszy inicjał”. Celem konkursu było ozdobienie inicjału wzorując się na średniowiecznych manuskryptach.
  Uczniowie bardzo chętnie wcielili się w rolę średniowiecznych iluminatorów i przy pomocy pędzelka i farb stworzyli niepowtarzalne dzieła.
  Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I i II oraz klas III i IV.
  W pierwszej grupie nagrody otrzymali:
  I miejsce Łukasz Stankiewicz I b,
  II miejsce Julia Dul I b,
  III miejsce Olga Stanek I b i Anna Rachfał I a,
  wyróżnienia: Mia Hertzberg II a, Agnieszka Kołek I a, Matylda Szafrańska I a.
  W drugiej grupie nagrody otrzymali:
  I miejsce Wiktoria Śliwa III b,
  II miejsce Helena Pęgiel-Kornecka IV c,
  III miejsce Lila Jasik III c,
  wyróżnienia: Martyna Oziębło III b, Tosia Bieniek III b, Oliwia Trzop III b.
  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Maj:

 1. W maju został zorganizowany świetlicowy konkurs plastyczny “Moja zakładka do książki”. Zadaniem dzieci było wykonanie zakładki do książki. Prace były różnorodne, pomysłowe i zaskakujące. Jury nagrodziło następujące osoby:
  I miejsce ex aequo: Gabrysia Ulbrych IIIc, Tosia Bieniek III b
  II miejsce Lena Kordek Ia
  III miejsce Kasia Kraus Ib
  wyróżnienia: Łukasz Stankiewicz Ib, Agnieszka Kołek Ia, Olga Stanek Ib, Milena Misiorek IIIb, Ania Rachfał Ia, Maya Molendowski IIIb
  Gratulujemy!
 2. Zapraszamy do starożytnego Rzymu! Podczas warsztatów poświęconych historii starożytnego Rzymu dzieci samodzielnie wykonały rzymskie sandały i wieniec laurowy cesarza. Następnie mogły przymierzyć ubiór starożytnych Rzymian.

Czerwiec:

 1. Z okazji Dnia Dziecka w świetlicy pojawiły się nowe zestawy do zabaw w piasku, a dzieci od razu nawiązały do zbliżających się wielkimi krokami wakacji tworząc nadmorskie zamki i tunele.
 2. Został ogłoszony konkurs na “Zabawnego smoka”- prace wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie można dostarczać do wychowawców świetlicy do dnia 14.06.2018r.
 3. W czerwcu został zorganizowany konkurs plastyczny “Smok wawelski w oczach dziecka”. Zadaniem dzieci było wykonanie jak najbardziej oryginalnego wizerunku smoka wawelskiego. Wszystkie prace były piękne, wykonane z wykorzystaniem różnych materiałów i technik. Bardzo dziękujemy za wykonane prace.
  Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci klas I i II oraz klas III i IV.
  W pierwszej grupie nagrody otrzymali:
  I miejsce Ania Rachfał Ia, Olga Stanek Ib, Łukasz Stankiewicz Ib
  II miejsce Wincenty Mrowiecki Ia
  III miejsce Asia Kwaskowska Ia, Julia Tatomir Ia
  wyróżnienia: Lena Kordek Ia, Weronika Nowak Ia, Matylda Szafrańska Ia
  W drugiej grupie nagrody otrzymali:
  I miejsce Bartek Burzak IVa
  II miejsce Dominik Pawlak IVa
  III miejsce Maciej Baran IIIb
  wyróżnienia: Amelka Martiuk IIIb, Przemek Stankiewicz IVc, Kacper Maciejasz IIIb
  Serdecznie gratulujemy!