“Program dla szkół”

Nasza szkoła uczestniczy w  „Programie dla szkół”. Jest to to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.

„Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

Zakładamy hodowlę fasoli. Prowadzimy kartę obserwacji wzrostu roślinek. Poszerzamy swoją wiedzę na temat pochodzenia warzyw.

Piątoklasiści biorą udział w programie „ Owoce i warzywa w szkole” oraz „ Mleko w szkole”

W ramach tej inicjatywy uczniowie nie tylko jedzą świeże produkty, ale także nabywają wiedzę z zakresu zdrowego żywienia, pochodzenia żywności oraz przeciwdziałania marnotrawieniu jedzenia.

Warsztaty zdrowego żywienia w klasach drugich

Master Chef trzecia edycja w klasa 3b