Wyniki Zwierzynieckiego Konkursu Literackiego 2021

Z wielką radością pragniemy ogłosić wyniki Zwierzynieckiego Konkursu Literackiego, który został zorganizowany we współpracy Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 18 w Krakowie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich, które znajdują się na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec, a także pobierających naukę poza terenem naszej dzielnicy, którzy są mieszkańcami Zwierzyńca.

Spośród zaproponowanych w regulaminie konkursu kilku form literackich, uczestnicy podjęli zmagania w dwóch kategoriach, czyli prozie oraz poezji. Ocena prac w obrębie poszczególnych form była dokonana z podziałem na dwie kategorie wiekowe.

Jury konkursu zostało wyłonione spośród przedstawicieli Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec w składzie: Marzena Garzeł, Paweł Kajfasz, Marcin Kapusta, oraz Maciej Tumidajski. Po zweryfikowaniu zgłoszeń pod względem formalnym, na podstawie regulaminu konkursowego, członkowie Jury poddali ocenie wszystkie nadesłane prace. Jury wyłoniło zwycięzców i postanowiło przyznać nagrody dla następujących uczestników konkursu:

Proza: klasy 4 – 6

Miejsce I – Yewa Podlewska (SP32)

Miejsce II – Michalski Mateusz (SP 32)

Miejsce III – Kozłowska Hanna (SP32)

Proza: klasy 7 – 8

Miejsce I – Dzwoniarski Ignacy (SP32)

Miejsce II – Noga Maria (SP32)

Miejsce III – Rybski Jakub (SP32)

Poezja: klasy 7 – 8

Miejsce I – Krupa Jakub (SP32)

Miejsce II – Owca Maria (SP 48)

Miejsce III – Piwko Jacek (SP 48)

Oprócz wyżej wymienionych laureatów Jury konkursu postanowiło przyznać także dwa wyróżnienia dla:

– Smęt Martyna (SP32) w kategorii proza, klasy 4 -6

– Krzyżanowska Lena (SP32) w kategorii proza, klasy 7 – 8

Wszystkim laureatom gratulujemy wyników. Przewidziane nagrody w konkursie, wraz z dyplomami zostaną przekazane z początkiem 2022 roku. Serdeczne słowa wdzięczności składamy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wzięli udział w zmaganiach literackich. Ogromne podziękowania składamy na ręce dyrekcji, nauczycieli, rodziców, opiekunów i  wychowawców, za nieocenioną pomoc w rozpropagowaniu konkursu wśród uczniów, biorących udział w tym współzawodnictwie. Szczególne słowa wdzięczności pragniemy przekazać na ręce Pani Beaty Juszczyk – Kolanko z Szkoły Podstawowej nr 32, która swoim ogromnym zaangażowaniem w promocję konkursu, oraz koordynację w przekazywaniu prac sprawiła, że jej podopieczni stanowią najliczniejszą grupę uczestników konkursu, oraz laureatów.

Już teraz zachęcamy do udziału w  kolejnej edycji konkursu i mamy nadzieję, że z roku na rok będzie przybywać uczestników literackich zmagań na Zwierzyńcu.